"Feldenkrais dla logopedów i nie tylko”

kiedy: 13.01.2018 (sobota) Bielsko-Biała

godziny: 9.30 - 16.00
koszt: 150 zł
miejsce: Barlickiego 15, Bielsko-Biała

Mowa to efekt końcowy serii ruchów skoordynowanych w czasie. Metoda Feldenkraisa uczy świadomości ruchu i ciała, dlatego jej elementy można wykorzystywać w postępowaniu logopedycznym i pracy nad własnym głosem. Zajęcia poświęcone będą częścią ciała uczestniczącym w produkcji mowy - między innymi głowie, szczęce i jamie ustnej, obręczy barkowej i przeponie oraz ich powiązaniu z miednicą – naszym centrum ruchu. Uczestnicy warsztatów będą uczyć się przez doświadczanie, czucie oraz łagodne ruchy, jak rzeczywiście poruszają się, co dzieje się, kiedy oddychają lub mówią. Wszystkie lekcje będzie można potem samodzielnie wykorzystywać w swojej praktyce.

 

Jeśli lepiej wiesz, jak coś robisz, robisz to coś coraz lepiej. Dlatego na warszaty zapraszamy szczególnie:
- logopedów
- wokalistów
- nauczycieli śpiewu
- młodych aktorów
oraz wszystkie osoby, które chcą używać swojego głosu bardziej precyzyjnie i zgodnie z intencjami.

Zajęcia Metodą Feldenkraisa rozluźniają mięśnie i poprawiają koordynację ruchową, aby wykonywać daną czynność z mniejszym wysiłkiem. Poprawiają też równowagę i poczucie siebie, co zwiększa pewność siebie oraz pozytywnie wpływa na emocje i stosunek do siebie i otoczenia.

Prowadzący: Paweł Wojtowicz, certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa z Krakowa. Zajmuje się nią od 8 lat. Ukończył 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Od 3 lat regularnie prowadzi warsztaty dla dorosłych i pracuje z dziećmi ze specjalnymi potrzebami, głównie z dziecięcym porażaniem mózgowym w Polsce i na Ukrainie. 

Więcej informacji o Metodzie i prowadzącym można znaleźć na stronach:
https://www.facebook.com/Met.Feldenkraisa 
http://pawelwojtowicz.pl/ 
https://feldenkrais-method.org/ 

Liczba osób w grupie jest ograniczona rozmiarem sali. Decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń. Na warsztaty proszę przynieść wygodne ubranie i koc.